Główna Lifestyle Travel

Wakacje poza sezonem: 5 argumentów ZA!

Planowanie przede wszystkim! Czy aby na pewno?

Co roku staramy się planować nasze wakacje sporo wcześniej, niestety w tym roku wyszło inaczej. Jedynym możliwym terminem był październik. Czyli termin zdecydowanie poza sezonem, zarówno w Polsce jak i w większości Europy. Z reguły również staramy się wszystko organizować sami, tj. przelot, hotel, wynajem samochodu itp. Tym razem jednak było to utrudnione, bo od potwierdzenia, że w ogóle urlop będzie nam dany, do samego wyjazdu było jedynie dwa tygodnie. Domyślacie się więc, że padło na wakacje organizowane przez biuro, a jeżeli tak, to oczywiście all inclusive (nie chcieliśmy się po prostu o nic martwić:P). I tak oto postawiliśmy na Grecję, a dokładnie wyspę Zakynthos.

Wątpliwości nie było końca

Na początku byliśmy lekko sceptyczni co do samego terminu, ponieważ nie wiedzieliśmy jak to wygląda poza sezonem. Czy dostępne będą wszystkie atrakcje, czy hotel będzie jeszcze gotowy na przyjęcie turystów, no i w końcu, czy pogoda dopisze. Przecież nikt chyba nie wyobraża sobie spędzenia tygodniowego urlopu na greckiej wyspie, tylko i wyłącznie w hotelowym barze (no dobra, pewnie jest to możliwe:P ale nie takie mamy cele podczas wyjazdów).

I tak oto powstała ta lista, ponieważ jesteśmy cały czas bardzo pozytywnie zaskoczeni plusami, jakie niesie za sobą wyjazd poza sezonem turystycznym.

1.Niższa cena samego wyjazdu

Chyba nikomu nie musimy mówić, że cena wyjazdu last minute i to poza sezonem będzie zdecydowanie mniejsza od wakacji w lipcu czy sierpniu.

2.Niższe ceny na miejscu

Miejscowi chcą zarobić? No pewnie, że chcą! A skoro jest mniej turystów to i ceny lecą w dół. W końcu to ostatnia szansa dla lokalsów, aby zarobić jeszcze przed końcem lata. Przykładem są leżaki przy plaży. Normalna ich cena to ok. 7 euro. Na początku naszego pobytu cena ta spadła do 5 euro, a pod koniec leżaki dostępne były już całkowicie za darmo!:)

3.Mniejszy tłok na basenie/plaży

Zdjęcie basenu, które widzicie nie było robione zaraz po wschodzie słońca. Taki widok mieliśmy praktycznie przez połowę dnia. Czasem tylko pojawiły się tłumy ludzi, czyli jakieś 5 osób:P Zdjęcie z wrakiem też nie byłoby normalnie do zrobienia w takiej postaci, normalnie w tym miejscu przebywa ok. 1500 osób na raz!

To nie żarty! Na basenie ok. 12 byliśmy tylko my:)
To nie żarty! Na basenie ok. 12 byliśmy tylko my:)
Normalnie na tej plaży przebywa ok. 1500 osób jednocześnie. Kiedy robiliśmy to zdjęcie było nas tylko 25!
Normalnie na tej plaży przebywa ok. 1500 osób jednocześnie. Kiedy robiliśmy to zdjęcie było nas tylko 25!

4.Brak kolejek do wszystkiego

Nie lubicie tego, prawda? My też, dlatego byliśmy bardzo zadowoleni z faktu, że praktycznie wszystko było dostępne od ręki:)

5.Więcej spokoju

Najważniejszy punkt dla osób, które cenią sobie spokój na wakacjach. Brak tłumów, brak biegających i krzyczących dzieci, cisza, spokój. Idealne warunki do odpoczynku i naładowania baterii.

Prywatna plaża? Czemu nie! Kilka osób pojawiło się po jakiejś godzinie od naszego przybycia:)
Prywatna plaża? Czemu nie! Kilka osób pojawiło się po jakiejś godzinie od naszego przybycia:)
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *