Główna Lifestyle Mix

Co zrobisz jak wygrasz 35 milionów?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się pewnego dnia i jesteście bogatsi o 35 milionów złotych. Jeszcze wczoraj mieliście problemy w pracy, zaległe raty, masę bieżących wydatków, a rano sprawdzacie kupony i nie wierzycie w to co widzicie, bo wszystkie liczby odpowiadają tym wylosowanym. Co byście zrobili w takim przypadku? Co zrobilibyście z takimi pieniędzmi? Większość pewnie mówi, że kupiło by sobie jakąś nieruchomość, samochód, spłaciło kredyt, pomogło rodzinie, wyjechało na długie wakacje czy też zainwestowało w bliżej nieokreślony sposób. To chyba normalne i my również na początku zadbalibyśmy o załatwienie bieżących spraw i problemów. I tu pojawia się kluczowe pytanie. Czy zachowalibyście w takim dniu trzeźwość umysłu? Nie wydaje się nam. Bo można sobie gdybać, że przecież tacy nie jesteśmy, że pieniądze nie mają takiego znaczenia, ale sytuacja kiedy z dnia na dzień na koncie pojawia się tak olbrzymia kwota nie zdarza się codziennie i tak naprawdę nie wiemy jak zareagowalibyśmy na takie wieści. To nie jest kilka dodatkowych tysięcy, to jest 35 milionów złotych!!!

Przede wszystkim spokój

Zastanowiliśmy się nad tym co powinno być pierwszą rzeczą po otrzymaniu takich wieści i stwierdzamy, że wizyta u psychologa czy psychiatry była by niegłupim rozwiązaniem, jak z początku się wydawaje. Po pierwsze, pomógłby oswoić się z tą wiadomością. Po drugie, może taka obca osoba sprowadziłaby nas trochę na ziemię pokazując, że tak naprawdę człowiek musi pozostać sobą. Przecież pochopne działanie w takim momencie jest niewskazane, bo mogło by się to źle skończyć, w takim sensie, że przetracilibyśmy większości nagrody. Trafiłyby się też przypadki osób, które z miejsca chciałyby przypisać siebie do wyższej klasy społecznej. A chyba nikomu nie zależałoby, żeby zrazić do siebie swoich znajomych czy rodzinę. Swoją drogą ciekawe ile „starych, dobrych znajomych i dalekich krewnych” nagle pojawiłoby się w życiu takiego szczęśliwcy.

Dobra wiadomość, złe decyzje

Oczywiście nie chcemy mówić co należałoby zrobić w przypadku wygranej, bo najpierw sami musielibyśmy tego doświadczyć. Wiemy jedno, taka nagroda to woda na młyn do podejmowania niekoniecznie dobrych decyzji. Już nieraz mówiło się o wielkich przetraconych pieniądzach z wygranych loterii. I tu zastanawiamy się nad pewną kwestią: Jak można przewalić tyyyle pieniędzy? Tego nie jesteśmy wstanie pojąć. I zdecydowanie osoba, która tego dokonuje, zasługuje na miano wyjątkowego artysty.

A Ty co zrobisz jak wygrasz 35 milionów?

jim-carrey-the-mask-money-2797465-3000x2400

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *