Główna

Co nas wkurza w ludziach

Pomysł na ten wpis pojawił się już dawno, jednak ciągle pojawiało się jakieś nowe sytuacje. Stwierdziliśmy więc, że zbierzemy najpierw te kilkanaście rzeczy, które może irytować podczas zwykłych spacerów, zakupów czy po prostu przedostania się z punktu A do punktu B. Chodnik, ścieżka rowerowa, komunikacja miejska, sklepy. Wszędzie tam spotykają nas takie sytuacje i pewnie was również, dlatego oto 15 rzeczy, które wkurzają nas w ludziach w wyżej wymienionych miejscach.

1. Idą całym chodnikiem i nie możesz ich wyprzedzić lub przejść z naprzeciwka

Pewnie nie raz spotkaliście się z tym, że grupa osób, rodzinka z dziećmi idą całą szerokością chodnika i próby ich wyminięcia spełzają na niczym, nawet zwrócenie uwagi przez skromne „przepraszam” nie daje efektu. Wtedy na pomoc przychodzi trawnik i szybkie ominięcie tego „korka”.

2. Chodzą po ścieżce rowerowej

Niby nie jest to takie uciążliwe kiedy poruszamy się pieszo, ale sytuacja zmienia się kiedy jedziemy na rowerze i chcemy sprawnie przejechać trasę, którą obraliśmy. Często nawet zdarza się, że pieszy ma wtedy pretensję, że rowerzysta odważył się w ogóle użyć dzwonka, aby zrobić sobie miejsce. No bo jak to tak można, rowerem, po ścieżce!

3. Stoją w drzwiach (w autobusie,tramwaju) jak jest dużo miejsca na środku

Autobus podjeżdża na przystanek, widać że jest prawie pusty, ale wejść do niego już nie jest tak prosto. Na wejściu stoją bramkarze niczym w klubie i jeżeli Cię przepuszczą masz dużo szczęścia. Dobrze, że nie proszą o karty klubowe;)

4. Nagle zachodzą Ci drogę

Idziesz sobie spokojnie za kimś, powiedzmy 2-3 metry. Nagle, jak rażona piorunem ta osoba zatrzymuje się lub zawraca o 180 stopni i nic, że tam jesteś.

5. Nie patrzą przed siebie

Bardzo często zdarza się, że osoba taka idzie wpatrzona w telefon, książkę lub rozglądając się za wszystkim, nie zwracając uwagi na to co dzieje się przed nosem.

6. Chodzą jak święte krowy

Ile razy szliście chodnikiem spiesząc się lub po prostu szybko chodzicie, a przed wami piesi którzy szli jakby nie mogli…? Starasz się ich wyprzedzić, ale nie da rady, bo oni myślą, że są tutaj sami. Jeden krok w lewo, jeden w prawo itd. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego na chodnikach robi się „korek”? To macie odpowiedź – święte krowy na drodze! 😛

7. Zapominają, że najpierw się wychodzi dopiero później wchodzi

Kolejna z tych wspaniałych sytuacji, na które najczęściej wpadamy w komunikacji miejskiej. Drzwi ledwo co się otworzą a ludzie stojący na przystanku próbują dostać się do środka nie zwracając uwagi na to czy ktoś chciałby pojazd opuścić. Przodują tutaj osoby starsze, sami nie wiemy czemu;)

8. Biją się o miejsca w komunikacji miejskiej choć jadą jeden przystanek (tu ukłon ku starszym członkom społeczeństwa)

Ten przypadek jest teraz na porządku dziennym w komunikacji miejskiej. Co tam, że zaraz wysiadają muszą posadzić swoje 4 litery albo powzdychać nad kimś, aby tylko usiąść.

9. Nie potrafią przechodzić przez pasy

Zamiast przejść po linii prostej, szybko i sprawnie to takie osoby krążą od prawej do lewej, często blokując przejście innym lub nadchodzącym z przeciwnej strony.

10. Rowerzyści przejeżdżają przez przejście dla pieszych

A później się dziwią, że doszło do wypadku. Co gorsza uczą tego swoich dzieci.

11. Zastawiają wózkiem przejście w sklepie, bo myślą że są sami tutaj

Nie ma to jak postawić wózek na środku sklepu i rozglądać się za produktami, co tam, że ktoś nie może przejść, albo dostać się do regału z którego chce coś wziąć.

12. Palą papierosa idąc po zatłoczonym chodniku i dmuchają dymem do tyłu

Na pewno mieliście okazję iść za kimś palącym papierosa. Nie należy to do miłych uczuć kiedy trzeba jakoś przejść przez dym papierosowy. Kilka takich sytuacji dziennie i całe ubranie śmierdzi jak u nałogowego palacza.

13. Staną na środku chodnika, sklepu i prowadzą burzliwe rozmowy

Najczęściej taka sytuacja zdarza się kiedy spotkają się dwie osoby, które dawno się nie widziały. Traktują wtedy miejsce, którędy przechodzi masa ludzi, niczym kawiarnię. A wystarczyłoby zrobić dwa kroki w bok. Czasem i to jest za trudne.

14. Palą na przystanku pod wiatą

I za nic sobie mają, że jest to niedozwolone. Nie reagują na prośby innych osób. Po prostu sobie stoją i palą. A co, im nie wolno?

15. Wyrzucają śmieci jadąc samochodem, na chodnik, pozostawiają na klatce

Czy to tak trudno wyrzucić śmieci do kosza? Dlaczego dla wielu ludzi jest to wielki problem? A co tam wyrzucą podczas jazdy samochodem albo pozostawią w parku lub na klatce, przecież ktoś posprząta. Brak szacunku dla innych oraz naszego otoczenia, z którego przecież korzystają wszyscy.

 

Wiemy, że taka lista mogłaby liczyć jeszcze dużo, dużo więcej punktów. Jednak na tą chwilę są to takie rzeczy, które nas denerwują. Niby błahe, niby mało istotne, a gdyby każdy się zreflektował na chwilę to doszedłby do wniosku, że wszystkim byłoby o wiele łatwiej i sprawniej poruszać się po mieście, korzystać z miejsc publicznych, sklepów itd. Oczywiście każdemu zdarzy się jakieś małe potknięcie, chwila zamyślenia czy sytuacja, w której naprawdę się spieszymy i nie zwracamy uwagi na innych. Jednak jeżeli ktoś zachowuje się tak nagminnie to nie ma na to żadnego usprawiedliwienia, z brakiem mózgu na czele;)

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *