Główna

3 miejsca gdzie brakuje kawiarni

A teraz temat trochę abstrakcyjny i oderwany od rzeczywistości, choć może wielu z was wpadło już kiedyś na podobny pomysł;)

Jechaliśmy sobie ostatnio nowym nabytkiem PKP, Pendolino, do Sopotu. Podróż przebiegła szybko, mile i bezproblemowo. Czyste wagony, miła obsługa i w ogóle klimat zgoła odmienny od starych, mało wygodnych wagonów. W pewnym momencie przejeżdżała obok nas Pani z obsługi Warsu z kawą, herbatą itp. Stwierdziliśmy, że to co podaje się w takim miejscu jak pociąg PKP Intercity odbiega od standardów kawiarni sieciowych czy jakiejkolwiek innej. Doszliśmy do wniosku, że jest kilka takich miejsc, w których dajmy na to Starbucks, Costa Coffe czy Green Caffe Nero miałyby dużą szansę na sukces. Wybraliśmy 3 takie lokalizacje, choć z pewnością można by znaleźć ich więcej.

1. Pociąg (zwłaszcza Pendolino)

Miło by było pójść do wagonu, gdzie zamiast tych wszystkich pseudo kaw i pseudo herbat, można by napić się świeżo przygotowanego napoju, a nie najtańszej saszetki rozpuszczonej w odrobinie wody (ponieważ pojemność kubeczków jakie PKP Intercity oferuje jest, hmm, powiedzmy że niewystarczająca na więcej niż 3 łyki:P). Do tego świeże kanapki, ciasta, rogaliki czy desery. Podróż od razu stała by się jeszcze przyjemniejsza.

2. Samolot (tu już bardziej ekstremalnie)

Kolejny przykład środka transportu, gdzie napoje serwowane na pokładzie znacząco odbiegają od standardów, które nazwać możemy, akceptowalnymi, a do tego ceny. Zdecydowanie za wysokie w stosunku do jakości. I kolejny raz podróż samolotem mogłaby być odrobinę milsza, gdyby dostępne były napoje i produtky z jednej z popularnych w Polsce czy na świecie kawiarni.

3. Szkoły, uczelnie

Każdy, jak nie prawie każdy, uczeń czy student, nie wyobraża sobie życia bez kawy. Oczywiście nie marzy on o napoju za 12-14 złotych, ale i to jakoś można by zapewne rozwiązać. Zniżki, rabaty – wtedy czemu nie. Dodając do tego ciągły pośpiech z jednej lekcji na drugą i między wykładami, daje to dużą szansę na dotarcie do sporej grupy klientów.

Jest to trochę temat z przymrużeniem oka, bo zdajemy sobie sprawę, że ciężko byłoby to wszystko wprowadzić w życie. Jednak może kiedyś doczekamy się takiej sytuacji, w której nasz ulubiony napój, kanapka dostępne będą nawet w takich „ekstremalnych” miejscach;)

page costa

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *