Główna Lifestyle Travel

Jak przetrwać długą podróż autokarem

Cześć!

Ostatnio coś chodzą za nami tematy związane z podróżami, postanowiliśmy więc, że spróbujemy pomóc wszystkim osobom, które planują daleki wyjazd, a za środek transportu wybrały autobus. Oczywiście nie bierzemy tu pod uwagę podróży krótszych niż 10 godzin, bo takie to przeżyje chyba każdy, bez najmniejszych problemów. Co jednak, jeżeli w planach mamy wyjazd, powiedzmy, do Chorwacji czy Portugalii. Warto by się do takiej podróży jakoś przygotować, a uwierzcie nam, naprawdę warto, bo te 20 kilka godzin w małej przestrzeni może wpłynąć na dalszą część wakacyjnej przygody.

Zastanawialiśmy się czy w ogóle taki temat poruszać, bo większość z tych rzeczy wydaje się oczywista. Jednak po krótkim rozważeniu za i przeciw uznaliśmy, że może jednak jest ktoś, kto nigdy autokarem nie podróżował lub zawsze coś wylatywało z głowy i długa podróż stawała się mordęgą.

1.Poduszka i coś do przykrycia

Chyba nie ma co tłumaczyć, bo podczas długiej podróży na pewno zachce Ci się spać, a wtedy coś pod głowę będzie nieocenione. Jeżeli chodzi o nakrycie to w nocy często robi się nam chłodniej, więc jakiś cienki koc czy bluza zapobiegną nocnej „trzęsiawce”;)

2.Coś do dezynfekcji rąk i do umycia twarzy

Nie zawsze w autokarowej toalecie znajduje się kranik z wodą, dlatego jakiś płyn do dezynfekcji, wilgotne chusteczki będą idealne do szybkiego odświeżenia jak również do umycia rąk przed i po spożywanym posiłku. Człowiek w takiej sytuacji od razu czuje się lepiej.

Oczywiście nikomu nie życzymy podróży takim sprzętem

3.Prowiant

Najlepiej coś co nie ulegnie zniszczeniu w plecaku czy torbie. Jeżeli będą to kanapki to zapomnijcie o jajkach, rybie czy jakichkolwiek produktach o intensywnym zapachu. Chyba nie chcecie narazić się wszystkim podróżującym. Warto mieć wszystko szczelnie zapakowane w foliowych torebkach z suwakiem, z których nic samo się nie wydostanie. Pamiętajcie też o jakichś suchych produktach jak ciastka zbożowe, wafle ryżowe itp. O napojach nawet nie wspominamy, bo to chyba oczywiste, że każdy musi coś pić.

4.Coś do czytania, oglądania i słuchania

No chyba, że zamierzacie wpatrywać się te kilkanaście godzin w szybę i podziwiać piękno zmieniającego się krajobrazu. Choć podejrzewamy, że i taka „atrakcja” prędzej czy później się znudzi. Długa podróż to dobra okazja do nadrobienia zaległości w czytaniu. A jeżeli macie możliwość to wgrajcie sobie filmy na tablet czy telefon – czas leci wtedy zdecydowanie szybciej. Aktualnie w kilku firmach przewozowych nastała nowa moda, na wbudowane mini tablety w zagłówkach, na których znajdziemy różne filmy, muzykę czy dostęp do internetu.

5.Pozytywne nastawienie

Przecież sami zdecydowaliśmy, że to autobus będzie naszym środkiem transportu. A jako, że każdy ma swój rozum, to powinien wiedzieć lub domyślać się, z czym wiąże się kilkanaście czy kilkadziesiąt godzin spędzonych w fotelu. Jedyne co możemy więc zrobić, to pogodzić się z tym i pozytywnie nastawić do takiej formy podróży, bo przecież na jej końcu czeka ten długo wypatrywany czas relaksu i błogiego wypoczynku.

Dajcie nam koniecznie znać jeżeli macie swoje sposoby na radzenie sobie z długą podróżą. Może jest coś co pominęliśmy a znacząco wpłynęło by na komfort takiego wyjazdu? Czekamy!

Pozdro!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *