Główna Travel

Miejsca, do których trzeba pojechać

No może nie trzeba, bo przecież nikt was nie zmusi, ale według nas jest to taka lista „must visit”. Pewnie każdy ma taką listę miejsc, do których chciałby pojechać, rzeczy które chciałby zobaczyć, a których nie spotyka się na co dzień w swoim własnym otoczeniu. Celowo nie ujęliśmy w naszej liście miejsc z Europy, a no dlatego, że obecnie w każde takie miejsce, czy to do Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Grecji itd. dostać się w ciągu 2-3 godzin i za bardzo niewielkie pieniądze. Stąd poniżej same rejony, które wymagają już większego rozplanowania, zarówno czasu jak i budżetu. Oczywiście wszystko da się zrobić, nie jest to takie trudne jak się wydaje, bo chyba najtrudniejszy jest ten pierwszy krok, czyli podjęcie decyzji „gdzie jedziemy najpierw?”.

Zgadzacie się z naszą listą miejsc obowiązkowych do odwiedzenia? Macie swoje typy? A może byliście już w tych rejonach i chcecie podzielić się wrażeniami? Wszystko chętnie weźmiemy pod uwagę, choć o zmianę naszych typów może nie być łatwo;)

A i jeszcze jedno. Kolejność podanych miejsc jest czysto przypadkowa:P

1. USA

Nowy Jork, Miami, Los Angeles i wiele wiele więcej. Niby jeden kraj a trzeba by poświęcić pewnie kilka podróży, aby zobaczyć wszytko.

1

2. Meksyk

Zawsze chcieliśmy przymierzyć prawdziwe sombrero 😛

3. Karaiby

Plaże, palmy, piaszczyste plaże, turkusowa woda. Czy trzeba czegoś więcej? My uważamy, że nie. Oj zdecydowanie nie! 🙂

karaiby

4. Ameryka Południowa

Brazylia, Chile, Argentyna. Ciężko wybrać coś konkretnego, dlatego wybieramy ten region jako całość. Jak już kiedyś się zdecydujemy na coś konkretnego damy znać;)

5. Zjednoczone Emiraty Arabskie

Głównie chodzi o Dubaj i jego rosnące w oczach oblicze. Bogactwo na każdym kroku. Trzeba to zobaczyć na własne oczy.

dubai

6. Wietnam

Bogactwo smaku i widoków. Niejeden program kulinarny o Wietnamie widzieliśmy. Na czele z Anthonym Bourdainem – Bez Rezerwacji. Nie można oprzeć się takiemu zaproszeniu na takie smakołyki.

7. Chiny

No chyba wszyscy kojarzą to małe państewko w Azji, więc można sobie pominąć to co chcielibyśmy tam zobaczyć. I nie zapominajcie – Pandy rządzą!

chiny_w_czerwonych_barwach

8. Japonia

Robotyka, manga, dziwne smaki, automaty ze wszystkim. A i zapomnielibyśmy o czymś…ojczyzna sushi 😀

9. Malediwy

Plaże, domki na wodzie, turkusowa woda – istny raj na ziemi, czyli podobnie jak Karaiby. Niczego więcej do szczęścia nie potrzeba.

malediwy

10. Australia

Koala, Koala, Koala…Koala. Powtarzane jak mantra. Taki mały zwierzaczek, a tak nas do niego ciągnie i na pewno zobaczymy je na żywo. Niech już się lepiej na to szykują:)

australia

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *