Główna Lifestyle

Które seriale oglądasz?

I nie chodzi nam o opery mydlane typu „Klan”, „Na wspólnej” czy inne „Mody na sukces”, które ciągną się przez kilka (kilkanaście) lat niczym kolejki po pączki w tłusty czwartek (który, swoją drogą, zbliża się dużymi krokami:P). Mamy nadzieję, że nikt nie pomyślał, że ten post może właśnie takich, wieloletnich zapychaczy, dotyczyć.

Z drugiej strony mamy nadzieję, że wchodząc tutaj liczysz, że uda Ci się poszerzyć swoją bazę seriali wartych zobaczenia lub po prostu jeszcze nie widziałeś/aś takiego dotychczas. W obu przypadkach chętnie przysłużymy się naszą opinią, subiektywną oczywiście, ale chyba o to właśnie w tym chodzi:)

Zastanawialiśmy się ile pozycji powinna mieć nasza lista „must see”. Chcieliśmy aby była jak najbardziej reprezentacyjna i zawierała w sobie jedynie pozycje, które możemy polecić w 100%, jednak i takie założenie nie było proste. Postawiliśmy więc na naszą serialową piątkę. Miejscami w rankingu się nie sugerujcie, gdyż kolejność jest alfabetyczna:)

1. Castle

Pani detektyw i pisarz. Czy może wyjść z tego dobre połączenie? Okazuje się, że tak! W tym serialu znajdziecie masę zagadek, które owa para chce rozwiązać. A do tego otrzymacie sporą dawkę humoru, ale nie w typowym formacie komedii.

2. House of Cards

Jedyna naprawdę mocna, pod względem tematyki, pozycja. Polityka, układy, knucie. Czego chcieć więcej. Czy tak właśnie uprawia się politykę na najwyższym szczeblu?;)

3. Suits

Fani prawniczego świata będą zachwyceni. Czy sytuacje przedstawione w serialu są zgodne z rzeczywistością i życiem amerykańskich prawników? Tego nie wiemy. Jednak jeżeli chcecie poznać trochę ten świat (adwokatów z wyższej półki) to ten serial jest właśnie dla was. Dołączając do tego zawiłe sprawy, ciekawych bohaterów i poczucie humoru – nic tylko zapoznać się z tą pozycją.

4. Sherlock

Jest to co prawda mini serial, bo każdy z dotychczasowych (trzech) sezonów liczy trzy odcinki, jednak wpisuje się idealnie w naszą listę. Po tytule chyba każdy domyśla się czego dotyczy:) Przygody Sherlocka Holmes’a i jego pomocnika John’a Watson’a zna przecież każdy. A ta współczesna jego wersja jest świetna. Sami musicie się przekonać, w jak ciekawy sposób można przywrócić starego bohatera.

5. White Collar

Czy przestępca może pomagać w łapaniu innych przestępców? I to w jeszcze tak, często, efektowny sposób. Oczywiście, że może. Format i realizacja może są trochę oderwane od rzeczywistości, ale jesteśmy pewni, że poznając bohaterów, pokochacie ten serial od samego początku:)

wpis

Tak oto wygląda nasza lista. Może widzieliście już wszystkie z seriali, które w niej zamieściliśmy, może tylko niektóre, ale mamy nadzieję, że pozwoli to wam poznać kilka ciekawych pozycji. Oczywiście, produkcje te bywają często infantylne i typowo amerykańskie, ale czasami trzeba jakiegoś lekkiego formatu czy dobrego poczucia humoru i oderwania się od rzeczywistości (no może poza House of Cards, którego tematyka jest mocno polityczna i czasami dość ciężka).

Czy zgadzacie się z naszą listą? A może macie swoje propozycje ulubionych seriali, które mogłyby śmiało zmieścić się na liście „must see”? Czekamy na sugestie! 🙂

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *