Główna Travel

Z Dziennika Podróżnika – Plaże Gwadelupy

Cześć!

Tym razem chcieliśmy napisać o wrażeniach dotyczących samych plaż na Gwadelupie.

Plaże z północnej części i naszych opisaliśmy i pokazaliśmy w poprzednim wpisie, do którego, jeżeli go jeszcze nie widzieliście, zapraszamy TUTAJ.

A oto nasza lista plaż, o których jeszcze w naszych postach nie pisaliśmy.

Plage du Bourg

Znajduje się w miejscowości Sainte-Anne, czyli tej, w której się zatrzymaliśmy, dlatego to właśnie na niej spędziliśmy najwięcej czasu. Plaża jest dość spora i różnorodna. W jednej części wąska z drzewkami i palmami, w drugiej bardzo szeroka, ale bez możliwości schronienia się przed słońcem. Jest też trzecia część, gdzie wśród wielu palm można znaleźć idealne miejsce do rozłożenia ręczników i mieć jednocześnie blisko do wody.

IMG_1130 IMG_2344 IMG_2351
IMG_2410 IMG_2158 IMG_2027 IMG_2145

Plaża w Point de Chateaux

Położona w najbardziej na wschód wysuniętej części Grande-Terre. Jest szeroka, raczej dzika i otoczona skałami, a jedyną roślinnością jest ta na wydmach. Duże i silne fale cały czas uderzają w jej brzeg, więc trzeba trochę uważać, żeby nie zostać wciągniętym do wody. Jako, że nie ma w okolicy plaży za dużo sklepów i restauracji warto zaopatrzyć się w wodę i coś do jedzenia.

IMG_1150 IMG_1178 IMG_1160

Black Sand Beach

Nie znamy nazwy trzeciej z plaż, ale położona jest ona na części Basse-Terre w okolicy Trois-Rivieres. Co pierwsze rzuca się w oczy to kolor piachu. Jest on bardzo ciemny, czasami wręcz czarny. Jest wąska i dość długa, a wzdłuż całej długości rosną palmy.

IMG_2936 IMG_2893 IMG_2892

Plage de Grande-Anse

Zlokalizowana w północno-zachodniej części Basse-Terre. Oprócz tego, że jest naprawdę duża, długa i szeroka, odznacza się piaskiem w kolorze pomarańczy. W tym przypadku udało nam się zaparkować w jej pobliżu, ale jakoś klimat i okolica samej plaży nam nie pasował. Restauracje z przesadnie zawyżonymi cenami, a do tego parking, na którym miejsce znaleźć to istny cud.

IMG_3071 IMG_3073 IMG_3090

Plage de la Perle

Tutaj było już zdecydowanie lepiej. Zarówno jeżeli chodzi o zaparkowanie jak i samą okolicę plaży, choć położona jest bardzo niedaleko plaży de Grande-Anse. Piasek również jest pomarańczowy, więc widać, że musi to być cecha charakterystyczna dla tej części wyspy.

IMG_1551 IMG_1562 IMG_1575 IMG_3098

Plage de Bois Jolan

Na sam koniec zostawiliśmy plażę, która zrobiła na nas największe wrażenie. Znajduje się pomiędzy miejscowością Sainte-Anna a Saint-Francois i aby do niej dotrzeć warto mieć samochód, bo od głównej drogi dzieli ją spokojnie ponad 2 kilometry. Sama plaża jest bardzo długa, choć nie taka szeroka. Nasz spacer wzdłuż niej (i to nie całej) trwał spokojnie ponad 30 minut w jedną stronę. W jednej części rosną palmy z kokosami, w innej natomiast niskie krzewy, więc każdy znajdzie miejsce dla siebie. W godzinach porannych nie ma tam za dużo osób, ponieważ jest to plaża niemal dzika i mniej dostępna. Natomiast co najlepsze, spotkało nas na samym początku. Mianowicie kokos, który chwilę przed naszym przyjściem musiał spaść z palmy i ponad 20 minut męczyliśmy się, żeby go otworzyć. Jak już się udało cieszyliśmy się świeżą wodą kokosową i soczystym miąższem.

IMG_1788 IMG_1807 YDXJ0319 IMG_1815 IMG_1795 IMG_1767 YDXJ0328 IMG_3424

Podsumowując, plaże na Gwadelupie są naprawdę piękne i różnorodne. Na pewno każdy znajdzie taką, na której będzie się czuł najlepiej, bo są takie typowo turystyczne i dobrze skomunikowane, ale z drugiej strony są też całkowicie dzikie, do których dostęp jest ograniczony.

Pozdro!

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *