Główna Travel

Z Dziennika Podróżnika – Gwadelupa – Basse-Terre

Cześć!

Kolejne dwa dni na Gwadelupie to zwiedzanie Basse-Terre, czyli tej zielonej, bardziej dzikiej części wyspy. W planach było znalezienie kilku wodospadów, jakichś urokliwych plaż i mniej odwiedzanych miejsc.

11 1 2 3

Oczywiście jedną z ważniejszych i wyczekiwanych przez nas atrakcji była wizyta w miejscowym ZOO połączonym z ogrodem botanicznym – Parc Des Mamelles, gdzie żyją szopy. Fajnie się złożyło, bo już dawno chcieliśmy je zobaczyć:) I chociaż nie było to ich naturalne środowisko to zwierzaki zrobiły nas bardzo pozytywne wrażenie. Ten ich wyraz na mordkach i wyciąganie łapek w nadziei na jakiś pokarm wyglądało mega uroczo. Zresztą zobaczcie sami:)

18 19

Jeżeli chodzi o samo ZOO to nie jest to taki typowy ogród z mnóstwem zwierząt. Nie zobaczycie tam słoni, żyraf czy nosorożców, ale właśnie szopy, różne małpy, żółwie czy nawet jaguara i pumę. Dodatkową atrakcją, która bardzo się nam spodobała jest ścieżka po mostach linowych. Jest ich ok. 13, a najwyższy znajduje się 25 metrów nad ziemią. Polecamy to każdemu, bo taki mały skok adrenaliny to same pozytywy:)

30 20 23 29 22 28 27 25 26 24

Trzeba też zaznaczyć, że warunki w jakich żyją zwierzaki wyglądają na naprawdę dobre. Każde z nich ma dużo miejsca na powietrzu, zarówno do odpoczynku jak i zabawy. W sumie nie ma się co dziwić, bo ZOO położone jest w części Parku Narodowego, w środku dżungli. Za wejście zapłaciliśmy 14,90€ od osoby, więc cena jest jak najbardziej do zaakceptowania. I jeszcze mała rada. Przyjedźcie zaraz na otwarcie, czyli ok. 9. Ominiecie kolejki i na spokojnie zwiedzicie całe miejsce;)

Jeżeli chodzi natomiast o wodospady to zobaczyliśmy dwa. Do jednego jechaliśmy specjalnie drogą w środku dżungli, ale było warto. Co prawda, aby do niego dojść trzeba pokonać 10 minutową ścieżkę w dół zbocza po prowizorycznych schodkach, korzeniach drzew i kamieniach, a na końcu czeka małe jeziorko z niedużym, ale bardzo ładnym wodospadem. Można się tam spokojnie wykąpać czy skakać ze skał, bo woda jest głęboka, choć też bardzo zimna. Wodospad nazywa się Le Bassin Paradise i położony jest w południowej części Basse-Terre, przy drodze nr D4.

4 5 6 7 8 9 10

Drugi wodospad był po drodze do ZOO i jego dostępność jest zdecydowanie łatwiejsza. Znajduje się przy jedynej drodze prowadzącej na zachód Basse-Terre. Ścieżka do niego wiodąca nie jest wymagająca, bo biegnie po ułożonym, specjalnie dla turystów, chodniku. W każdym razie również go polecamy, ponieważ można schłodzić się w mgiełce wodnej oraz w cieniu drzew. Wodospad ten nazywa się Cascade Aux Ecrevisses.

13 14 16 17 21

Naszą bazą wypadową jest Sainte-Anne, miejscowość położona w centralnej części Grande-Terre, więc każdy wyjazd na drugą część Gwadelupy to kawałek drogi do przejechania. Trzeba to wziąć pod uwagę planując całodniowe wycieczki na Basse-Terre. Drogi w większości nie będą oświetlone, więc podróż po zmroku może być małym utrudnieniem, jak również to, że jezdnie na tej dzikszej wyspie są bardzo kręte i często prowadzą pod strome wzniesienia. Zawroty głowy murowane;)

12

Jeżeli chodzi o plaże, które odwiedziliśmy na Basse-Terre to musicie poczekać, bo o plażach Gwadelupy postanowiliśmy zrobić osobny post.

Pozdro i do następnego!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *