Food Główna

5 miejsc w Warszawie, w których warto zjeść

Wyobraźcie sobie, że śpicie sobie smacznie, jest środek nocy, powiedzmy 2:37, aż nagle czujecie szarpanie. To ktoś obcy budzi was, stoi nad wami i każe wybrać jedno miejsce, wasze ulubione, gdzie w ciemno możecie się udać i jesteście pewni, że nie rozczarujecie się tym co was tam spotka. Macie takie miejsce?

Ile ludzi tyle miejsc

Zabrzmiało to jak wstęp do czegoś strasznego, a jest wręcz przeciwnie. Oczywiście jest mało prawdopodobne, aby opisana sytuacja zdarzyła się na prawdę. Jednak jeżeli zastanowimy się nad tym trochę to każdy z nas, świadomie lub też nie, tworzy sobie w głowie taką listę miejsc, co do których jest pewien, o których nie powie nic złego. A już na pewno nie o pysznościach, które może tam otrzymać. Tak dobrze myślicie. Wszystko sprowadza się do jedzenia, do naszych słabości i tego co lubimy najbardziej. Miejsca takie oczywiście zmieniają się, z różnych powodów. Jedne się zamykają, inne zmieniają lub to w nas coś się zmienia a najgorzej kiedy mamy czegoś przesyt. Konkretnego smaku, zapachu, ludzi których tam spotykamy. Wtedy nie pozostaje nic innego jak tylko znaleźć inne miejsce, będące swojego rodzaju zaufanym przystankiem na mapie naszego miasta. I nie jest tak, że dla wszystkich muszą być to te same miejsca, bo przecież tyle ile osób chodzi po ulicach, tyle może być takich lokali, barów, kawiarni, restauracji i my nie odbieramy nikomu takiego przywileju.

Nasza aktualna lista

Chcieliśmy jedynie zwrócić wam uwagę na miejsce, które aktualnie znajdują się na naszej liście „must visit” i do których z wielką radością wracamy. I przyznajemy, że za każdym razem jest to inspirujące przeżycie. Nie musicie się z nami zgadzać, ale jeżeli podobnie jak my lubicie dobry klimat miejsca, a przede wszystkim dobre jedzenie to z pewnością polubicie te miejsca. Może nie należą one do wykwintnych, ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi. To w końcu ma być nasza swoista bezpieczna przystań:) Oto nasz lista 5 miejsc w Warszawie, w których warto zjeść.

1. Miłość

Na Kredytowej, wejście od ulicy lub w sezonie letnim od patio. Bardzo klimatyczne miejsce z dobrym jedzeniem i wieloma innymi atrakcjami. Szczególnie polecamy niedzielne brunche, których temat przewodni zmienia się za każdym razem.

Patio w Miłości

2. Non Solo Pizza & Pasta

Włoska knajpa na Ochocie, na ul. Grójeckiej. Trochę z innej beczki jeżeli chodzi o lokalizację, ale ich pizza w iście włoskim stylu przekonuje nas już od jakiegoś czasu.

3. Spokojna 15

Miejsce ukryte w jednej z uliczek na Woli przy cmentarzu  (ul. Spokojna), niedaleko centrum handlowego Arkadia. Lokalizacja może nie jest rewelacyjna, ale za to klimat podwórka, do którego wchodzi się starą, murowaną bramą, rekompensuje wszystko. No i do tego równie smaczne pizze, pasty i przystawki.

4. Mr Pancake

To jest istna rewelacja na ul Solec. Już chyba domyślacie się o co w tej knajpie chodzi? Taaak, dokładnie o naleśniki, ale nie te cienkie z dżemem (nic do nich oczywiście nie mamy), ale te grube, wypasione, ułożone w stos jeden na drugim z masą wymyślnych dodatków. Z nutellą i m&m’sami, z masłem orzechowym, lodami, bitą śmietaną, żelkami, a nawet z jajkiem sadzonym, bekonem i syropem klonowym. Naprawdę polecamy, jeżeli tylko gotowi jesteście na ogromną porcję kalorii:)

C360_2015-08-03-22-07-11-693

5. Handroll

Tym razem lokalizacja na Saskiej Kępie, na ulicy Francuskiej. Czegoś takiego nie widzieliśmy wcześniej, a właściwie to widzieliśmy dużo razy, ale nie w takiej formie. Bo wyobraźcie sobie rolkę sushi, którą normalnie dzieli się na mniejsze kawałki. To w Handrollu dostajecie całą taką rolkę w jednej części, bez zbędnych ceregieli i cieszycie się swoim ulubionym sushi czy to na miejscu czy w drodze, nie martwiąc się już o pałeczki;)

C360_2015-08-03-21-58-06-531 (1)

I właśnie w ten sposób wygląda nasza lista, w której kolejność jest czysto przypadkowa. Tak jak wcześniej wspominaliśmy, sami nie wiemy, czy w najbliższym czasie lista ta nie ulegnie zmianie. Oczywiście do takiej listy można by dopisać jeszcze kilka miejsc, jednak my skupiliśmy się na takim top 5 miejsc w Warszawie, w których warto zjeść.

Jeżeli macie pomysły lub chcecie podzielić się swoimi must visit piszcie śmiało. Jeżeli też jesteście z innego miasta niż Warszawa, piszcie tym bardziej, bo bardzo chętnie, będąc w waszym mieście odwiedzimy najlepsze miejscówki. W końcu kto jak nie mieszkańcy wiedzą, gdzie można poczuć się wyjątkowo.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *